Akkupojat Oy

Käyntiosoite
Mekaanikonkatu 21
00880 HELSINKI
Puhelin 09-765 733
Faksi 09-765 845
Internetsivuthttp://www.akkupojat.fi
Sähköpostiakkupojat@akkupojat.fi
Y-tunnus 1739508-8
Toimiala

Akkujen erikoisliike, akkujen maahantuoja

Kuvaus

Akkupojat - Akut, akkutarvikkeet ja aurinkopaneelit. Akkupojilta virtaa kautta Suomen -yksityisille, yrityksille ja suurteollisuuteen. Oma maahantuonti, laaja valikoima ja tunnetut varmat merkit. Myymme mm. tunnettuja Yuasa ja Varta akkuja. Suurinosa akuista suoraan varastosta. Toimipaikkamme Helsinki, Espoo, Pori, Tampere ja Turku tarjoavat myös akkuhuollot, kennotuksen, akkuasennukset, kausisäilytystä sekä käynnistysapua.

Lisätietoa

Akkumyyntiä ja maahantuontia vuodesta 1961.

Monipuolisesta valikoimastamme tehokkaat akut henkilöautoihin veteraaniautoista luksusmalleihin. Akut asuntoautoihin, veneisiin, moottoripyöriin, trukkeihin, kuorma-autoihin, työkoneisiin, pienkoneisiin, työkaluihin sekä teollisuuteen.

Palveluistamme ja akuista tarkemmin: www.akkupojat.fi

Akkuvalikoimaa: http://www.akkupojat.fi/Valmistajat/Valmistajat/2191134.html

Valikoimaamme kuuluvat:
KÄYNNISTYSAKUT
TYÖKALUAKUT
AJOVOIMA-AKUT
TEOLLISUUSAKUT
TRUKKIAKUT
AKKULATURIT
AKKUTARVIKKEET
AURINKOPANEELIT
PARISTOT



Yhteyshenkilöt

Akkujen Myynti Helsinki, Pori , Tampere ja Turku
Akkuliikkeet palvelevat arkisin 8.00 - 17.00
  akkupojat@akkupojat.fi
Akkupojat Pori
Satakunnankatu 38, 28130 PORI
02 631 8600 faksi 02 631 8630
pori@akkupojat.fi
Akkupojat Turku
Lemminkäisenkatu 36, 20520 TURKU
02 469 5544 faksi 02 469 5545
turku@akkupojat.fi
Akkupojat Helsinki, Herttoniemi
Mekaanikonkatu 21,00880, HELSINKI
09 765 733 faksi 09 765 845
helsinki@akkupojat.fi
Akkupojat Tampere
Hatanpään valtatie 20, 33100 TAMPERE
03 215 9004 faksi 03 219 1005
tampere@akkupojat.fi
Akkupojat Espoo
Sillankorva 15, 02300 ESPOO
09 8567 6890 espoo@akkupojat.fi

Toimipaikat

Akkupojat Oy Hatanpäänvaltatie 20 33100 TAMPERE
Akkupojat Oy Lemminkäisenkatu 36 20520 TURKU
Akkupojat Oy Mekaanikonkatu 21 00880 HELSINKI
Akkupojat Oy Satakunnankatu 38 28130 PORI
Akkupojat Oy Espoo Sillankorva 15 02300 ESPOO